Veckobrev v.11

Hej!

Hoppas ni har haft en fantastisk helg.

Vilken fantastiskt rolig men också tuff vecka vi har haft. Vi har genomfört tre stycken nationella prov i svenska. Vilket har medfört många nervösa elever, schemat har sett annorlunda ut men vi har även haft det jättemysigt och roligt. Eleverna bakade i onsdags med Safka och det fick de äta idag efter att tredje provet genomfördes. Vi har såklart jobbat på i alla andra ämnen också.

I matematik har vi arbetat med uppställning i addition och subtraktion. I NO är det olika sinnen vi jobbar med nu.
I SO fortsätter vi med våra kontinenter och hav.
I engelska fortsätter vi med våra böcker kapitel för kapitel.

Hoppas ni har vilat upp er och så kör för fullt nästa vecka!

Allt gott,

Ninorta

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.